Самозахист: яку зброю можна застосовувати

Тир .jpgЗростання злочинності, неспокійна соціальна обстановка, високий шанс зустріти на вулиці групу людей з неадекватною поведінкою - все це підштовхує законослухняних жителів України на покупку зброї. За останні 7 років власниками вогнепальних знарядь в країні стали 5 млн чоловік. При цьому лише 2,5 млн з них мають дозвіл на володіння.  

Що купують і де вчаться стріляти 

Найбільший обсяг продажу припадає на гладкоствольні мисливські рушниці. Популярні моделі коштують від 5 до 6 тисяч гривень, доступні всім громадянам, що переступили рубіж в 21 рік. 
 
Також популярні: 
 • газові балончики, вартість яких в спецмагазинах і на онлайн-ресурсах стартує від 40 гривень; 
 • електрошокери, офіційно заборонені, що коштують від 300 до 3000 грн.; 
 • пневматичні пристрої, що не несуть смертельної загрози, що реалізуються через спеціалізовані торгові точки; 
 • травматична вогнепальна зброя, яка потребує підготовки, довідки та дозволи, витратити на яку доведеться приблизно 800 грн. 
Статистика показує, що опанувати стрілецькими знаряддями прагнуть і чоловіки, і жінки. Для практики українці звертаються в тири - на сьогодні їх загальна кількість в країні становить 39 одиниць. При цьому бажаючим пройти курс навчання доводиться витрачатися не тільки на оренду і придбання зброї, але і на оплату часу інструктора: в середньому, за одну годину заняття київські інструктори беруть 400 гривень. 

Що необхідно: документи, обладнання

Як такий, закон про зброю в Україні відсутній. Його замінює наказ МВС під номером 622 від 1998 року, де міститься згадка про обов'язкове ліцензування всіх видів вогнепальних знарядь.
 
Не залежно від віку громадяни можуть експлуатувати пневматику калібром від 4,5 мм і швидкістю кулі від 100 м/с, холодну, мисливську нарізну і вогнепальну гладкоствольну зброю. 
Щоб отримати дозвіл, необхідно: 
D7QSYFeUYAEDwuk.jpg
 1. Пройти в медичному центрі, районній поліклініці лікарський огляд, отримати довідку форми 127/о. 
 2. Придбати сталевий сейф, міцно прикріпити його до несучої стіни, підлоги. 
 3. Пройти навчання в спеціалізованій установі - тирі, успішно скласти іспит. 
 4. Звернутися з заявою, паспортом, копією паспорта, чотирма фотографіями 3х4, довідкою, документом про успішне проходження екзаменаційних випробувань в місцеве відділення МВС, отримати квитанції на оплату послуг відомства. 
 5. Оплатити отримані квитанції, придбати страховку цивільної відповідальності за потенційний збиток. 
 6. Отримати в МВС посвідчення на право зберігання, дозвіл на право придбання . 
 7. Купити зброю протягом 3 календарних місяців з дати винесення позитивного рішення. 
Якщо протягом 3 місяців покупка не зроблена, дозвіл необхідно повернути або пролонгувати. 
 
Недотримання правил придбання, експлуатації, зберігання карається законом - Кримінальний Кодекс України за подібні порушення передбачає від 3 до 12 років обмеження волі. І, звичайно, для прийняття будь-яких рішень необхідний холодний тверезий розум.

Повернення до списку

alfaSystems sline stroymart SM91TG62
Array
(
  [BITRIX_SM_SALE_UID] => c652465b18f71517f576decb481eedea
)