плечо бл, BLADE 40лбс черн. + приц (PLCR-070BR-40).jpgСучасний арбалет - прямий спадкоємець примітивного лука. Прагнучи збільшити довжину польоту стріли, створювалася зброя, здатна довгий час залишатися в зведеному стані, стародавні інженери вдосконалили конструкцію і отримали досить ефективний інструмент. На зміну легким стрілам прийшли бронебійні залізні болти, відстань поразки збільшилася в три рази, а проста кольчуга перестала бути надійним захистом від стрільців.

Основні характеристики сучасних арбалетів

В процесі еволюції арбалети помітно змінилися. Тепер їх роблять з дюралю, карбону, пластика, нержавіючої сталі, дюралюмінію, кевлара, дакрон. До складу конструкції входять диоптричні, оптичні приціли, системи запобігання холостого пострілу, гасителі вібрації. Останні моделі успішно конкурують з вогнепальною зброєю, входять в постійний асортимент відомих збройових виробників.

Якщо взяти до уваги популярні моделі і додати до них переваги менш відомих арбалетів, то основні характеристики будуть виглядати так:
 1. Скорострільність, що дозволяє зробити мінімум 10 прицільних пострілів в хвилину.
 2. Потужна вражаюча сила, при вдалому попаданні забезпечує значну крововтрату.
 3. Висока точність бою, при якій досвідчений стрілок потрапляє в монету з відстані в 20 метрів, а на дистанції 50 метрів робить 10 точних пострілів в мішень розміром з аркуш формату А5.
 4. Повторно використовується боєзапас. На відміну від вогнепальних боєприпасів, стріли можна застосовувати багаторазово. Таким чином, досвідченим мисливцям одного комплекту вистачає на 2 роки.
 5. Міцність, інертність до змін вологості, температурних коливань.
 6. Широкий вибір стріл: з трикутними, чотирикутними і восьмигранними наконечниками, тупокінцевими для оглушення жертви, з ріжучої кромкою для максимального ураження шкірних покривів, люмінесцентні, розривні.
Ще одна важлива характеристика - геометричні параметри знаряддя. У випадку з арбалетами вони виглядають переконливо. Особливо в порівнянні з компактними рушницями. Але ті, хто вже звик користуватися метальною зброєю, вкрай рідко змінюють їй з вогнепальною. І вже тим більше, ніколи не скаржаться на пов'язані з габаритами незручності.

Де сьогодні популярний арбалет

archery-hunting-arrow-forest.jpgНезначна кількість рухомих деталей в арбалеті зводить до нуля ймовірність заклинювання, а можливість застосовувати стріли різної конфігурації забезпечує широку універсальність. Тому високоточні сучасні моделі застосовуються мисливцями, військовими, співробітниками спеціальних служб, елітних підрозділів.

Найбільш часто метальна зброя експлуатується при необхідності:
 • закинути на висоту абордажну кішку;
 • нейтралізувати супротивника в умовах обмеженого радіусу дії;
 • застосувати зброю там, де існує небезпека рикошету;
 • безшумно усунути часових;
 • розсікти провід діаметром до 3 см, вогнепровідний шнур, мотузку;
 • промаркувати об'єкт, що відображає світло, складом для авіації.
Застосовуються арбалети на полюванні і в спорті. Мисливські моделі укомплектовують оптичними прицілами, складними і відкидними прикладами, механізмами швидкого перезарядження, магазинами для стріл, переносними ременями. Спортивні всього цього позбавлені, але зате саме вони відносяться до категорії «легких» - не потребують зусилля на натяг більше 27 кг.

Повернення до списку

alfaSystems sline stroymart SM91TG62
Array
(
  [BITRIX_SM_SALE_UID] => a402b665a98a7e9dfccb844cd7e10745
)