Переваги коліматорних прицілів
Примітивність перших зразків вогнепальної зброї повністю відповідала нескладністю їх прицільних пристосувань: спочатку наведення здійснювалося по стволу, потім з'явилися мушка і цілик. Ситуацію змінило створення нарізної зброї, що вимагає модернізації засобів наведення. На гвинтівках з'явилася незамінна в снайперський справі оптика, а для пістолетів-кулеметів виробники почали виготовляти збільшені прицільні пристосування.
Коліматорні приціли позбавляють своїх власників від подібних незручностей. Вони дозволяють знизити концентрацію і розслаблено відстежувати мета: прицільна мітка видно в будь-яких умовах, на будь-якому видаленні від очей, навіть при сильному нахилі голови. Це властивість забезпечує стрілку очевидна перевага при стрільбі з фізіологічно незручних положень.
При виборі варто враховувати:
Коліматорні приціли, їх типи і особливості
Сучасний асортимент коліматорних прицілів досить широкий. Щоб розібратися в них, варто ознайомитися з основною класифікацією. Вона передбачає два види:- Відкриті - мають з виступаючих деталей тільки лінзу, забезпечені компактним «постаментом», що ідеально підходять тим, хто не любить громіздкі надбудови на знарядді. Цей вид можна встановити на планку Пікатінні, з'єднання «ластівчин хвіст», інтерфейс Key-mod. Пристрої підходять для потужних рушниць і малокаліберних пістолетів.
- Закриті - зовні нагадують оптику, але відрізняються від неї принципом формування картинки. Можуть експлуатуватися на великокаліберних пістолетах, різних версіях довгоствольної зброї. Мають високу надійність, яскравою світлодіодним підсвічуванням.
Переваги коліматорних прицілів
Щоб уразити ціль при використанні стандартної прицільної системи, необхідно точно поєднати мішень, цілик і мушку.Оскільки всі ці елементи знаходяться від очей на різній відстані, завдання видається досить складною.Коліматорні приціли позбавляють своїх власників від подібних незручностей. Вони дозволяють знизити концентрацію і розслаблено відстежувати мета: прицільна мітка видно в будь-яких умовах, на будь-якому видаленні від очей, навіть при сильному нахилі голови. Це властивість забезпечує стрілку очевидна перевага при стрільбі з фізіологічно незручних положень.
При виборі варто враховувати:
- приналежність пристрою до категорії закритих або відкритих;
- геометричні параметри;
- відповідність моделей зброї і прицілу за технічними характеристиками;
- сумісність кріплень;
- розмір точки мітки, колір самої мітки;
- тривалість роботи від акумулятора;
- наявність і кількість рівнів яскравості;
- вартість.