Ніж-метелик - зброя вуличної шпани або предмет високого мистецтва

4007889.jpgУ радянський період ніж-метелик був відомий як незмінний атрибут вуличної, дворової субкультури. Його власники звично зараховувалися до шпани, вихідцям з неблагополучних сімей, представникам малоосвіченого прошарку населення. Насправді балісонг, а саме так звучить правильна назва ножа-метелика, має набагато більш цікаву і довгу історію. А вміння обертати його вважається справжнім мистецтвом.

Як все починалося

Перші виявлені археологами зразки датуються 17 століттям. Вони максимально прості і знайдені в одиничних екземплярах. Тому вважається, що широким розповсюдженням в ті часи ніж-метелик не відрізнявся.

Зовсім інша картина вимальовується при вивченні філіппінської культури 18-19 століть. Там балісонги були вкрай популярні - компактний складаний ніж мав кожен поважаючий себе рибалка. Правда, виглядало знаряддя не так, як зараз: в сучасний вигляд його привів коваль з провінції Батангас - якийсь Перфект Де Леон. У 1905 році він удосконалив конструкцію і тим самим подарував балісонг нове життя.

Світова популярність

Запропонований Де Леоном варіант виявився практичним, зручним у застосуванні. У складеному стані знаряддя не перевищувало 12-16 см, було легким і відрізнялося універсальністю: балісонг активно використовувався і в побутових цілях, і в якості доступного інструменту самозахисту.

Набуття ножем світової популярності посприяли американські військові: повертаючися на початку 20 століття з Філіппін солдати в обов'язковому порядку везли його з собою як трофей. До середини століття балісонг став відомий далеко за межами архіпелагу, а в 70-х роках почалося його промислове виробництво в США.
4008055.jpg

Володіння ножем як спортивна дисципліна

Ножі-метелики американського виробництва часто мають лезо довжиною понад 9 см. За законами України це автоматично переводить їх у категорію холодної зброї, накладає певні заборони і обмеження.

Але, тим не менше, балісонг користується високою популярністю серед любителів незвичайної зброї. Унікальна форма і продумана конструкція дозволили йому стати причиною виникнення нової спортивної дисципліни.

Спритні спортсмени виконують з ножем запаморочливі трюки, влаштовують ефектні видовища: миттєво розкривають і складають лезо, прокручують знаряддя в розкритому і напіврозкритими стані, перекочують його по зовнішній стороні долоні, по черзі пропускають між пальцями, підкидають в повітря, створюючи ілюзію нескінченного обертання. А деяким вдається одночасно працювати з двома ножами: такі майстри завжди винагороджуються особливим визнанням публіки.

Повернення до списку

alfaSystems sline stroymart SM91TG62
Array
(
    [BITRIX_SM_SALE_UID] => 9f8572488cee80926eea2db73356a046
)