Полювання на вальдшнепа навесні: вибираємо час та місце

Вибір розташування
Вальдшнеп мешкає в місцевостях із родючим ґрунтом. Це може бути торф'яні кар'єри чи ділянки зі змішаним лісом. Вірна ознака – наявність безлічі дрібних чагарників.Досвідчені мисливці роблять вибір на користь
- починаючих заростати порослю дерев вирубок;
- сполучених вузькими переходами полян;
- просік, розташованих у місцях з невисокою рослинністю;
- ділянок із нормальною вологістю, відсутністю снігового покриву;
- околиці лук, лісових ярів.
Не варто забувати, що весняний відстріл самок заборонено: втрата навіть одного птаха може негативно позначитися на всій популяції. Відрізнити самця від самки легко за його «хорканням». Самки частіше видають характерний звук, що «цикає». Літаючи в парі, самка займає переднє становище. Тому стріляти по птаху, що летить у парі спереду, не заведено. Навіть у тому випадку, якщо мисливець упевнений, що це один із самців, що змагаються.
Практичні поради майстрів: погода, обмундирування та боєприпаси
Весна – час нестійких температур. У періоди похолодання вальдшнеп неактивний, воліє відкладати шлюбні ігри до кращих часів. Тому при плануванні дат рекомендується звіритися із прогнозом гідрометцентру.Позитивні провісники успішного полювання:

- подальше потепління;
- активне танення снігу;
- вітер, що дме із західної, південної або південно-західної сторони;
- підвищена хмарність - у похмурий день вальдшнеп почне тягу раніше.
Найкращим видом боєприпасів при полюванні на вальдшнепа вважається дріб під номерами 7, 7,5 і 8. Проте багато хто демонструє відмінні результати і з більшим дробом з наважкою 28–35 грамів. Додаткову зручність створить доданий в патрон елемент, що розсіює.
Швидке реагування на появу мети забезпечить патронташ, призначений для розміщення на грудях чи поясі. Зі зброї найкращим вибором стане самозарядна рушниця.