Steyr Mannlicher AUG-Z A2 - цивільна версія гвинтівки Armee Universal Gewehr від австрійської збройової фірми Steyr Mannlicher. Початковий варіант активно експлуатується спеціальними підрозділами Німеччини, Ірландії, кількох штатів Америки, Італії. Адаптований для цивільного застосування широко використовується для самооборони, полювання на глухаря, кабана-підсвинка, зайця, лисицю. Відповідно до вимог безпеки він має стислий з 30 до 10 патронів магазин, не пристосований для стрільби чергами.

Конструкція, принцип дії

Основна відмінність конструкції - модульність. Натиснувши одну кнопку, легко розібрати карабін на три частини: приклад, стовольний блок, затворну раму. Механізм приводиться в дію відводячими зі стовола в процесі пострілу пороховими газами. Рукоятка управління і спусковий гачок розташовані перед ударним механізмом і магазином. Професіоналам така схема компоновки відома під назвою «буллпап».fullsize.jpg

Основні характеристики:
  • пластикова ложа, що вміщає з'єднаний тягою зі спусковим гачком УСМ;
  • розміщений у верхній частині заднього елемента спускової скоби механічний запобіжник;
  • відсутність прапорця зміни режимів вогню;
  • висока планка Пикатинни;
  • виконаний з прозорого пластика дворядний магазин;
  • воронований зовні хромований ствол;
  • довжина ствола, що варіюється від 420 до 508 мм в залежності від модифікації;
  • вага без магазину, що становить 3,3, 3,6, 3,8 кг.
Виробник поставляє зброю в картонній коробці, комплектує ременем, інструментами для чищення, супроводжує сертифікатом, інструкцією.
Відповідно до інструкції, перед початком використання стрілок зобов'язаний перевірити коректність положення регулятора поршня: при використанні перевірених патронів його зубці повинні розташовуватися напроти невеликої мітки, в разі сумніву в якості боєприпасів зубці необхідно зрушити в сторону мітки більшого розміру .

Перед заряджанням зброя ставиться на запобіжник. Готуючись стріляти знімається з затримки затвора з одномоментним досилом рукояті вперед: в процесі використання рукоять від'єднана від затворної рами, розташована в крайній передній позиції.

Плюси і мінуси47208_3.jpg

Прагнучи максимально полегшити виріб, австрійські інженери зробили вибір на користь пластика, виготовивши з нього більшість деталей гвинтівки. Однак саме цей момент бентежить досвідчених мисливців, які вважають AUG-Z A2 недостатньо надійною зброєю.

Ще один помічений практиками мінус - безліч прихованих порожнин. У похідних умовах в них швидко накопичується пил, дорожня бруд, що ускладнює догляд, вимагає особливої ​​уваги в обслуговуванні.

До переваг досвідчені користувачі відносять поворотну личинку затвора з бойовими упорами і зміщену до прикладу затворну групу. Вважається, що такі рішення підвищують кучність бою, роблять перенос вогню між цілями більш зручним.

Початківцям стрільцям варто знати, що зброя позбавлена мушки і цілика, а завищений кронштейн планки Пикатинни може створювати незручності для тих, хто звик цілитися при класичному положенні ложі.

Повернення до списку

alfaSystems sline stroymart SM91TG62
Array
(
    [BITRIX_SM_SALE_UID] => 0c468f8c3abf4ae9daa4269f897fbf27
)