Вибір манка на хижака

Манок – обов'язковий атрибут мисливця. Сигнал, що подається з його допомогою, дозволяє приманити на близьку відстань будь-якого звіра. Сучасні моделі реалістично відтворюють звуки, що подають росомаха, лисиця та куниця, імітують мишачий писк, крик пораненого зайця, підбитого птаха. Щоб вибрати найбільш підходящий, необхідно розібратися у варіантах конструкції, типі пристрою та умовах його застосування.

Основні типи та конструкціїmanok-na-utku

Наявні у продажу манки можна поділити на два основні типи:
  1. Електронні - програють аудіозаписи, зроблені в природних умовах.
  2. Духові — формують звук за допомогою резонатора і потоку повітря, що коливається.
Вибираючи електронний манок, необхідно бути готовим досліджувати елементи управління, особливості розташування випромінювачів. Корисною така модель буде тільки при своєчасному включенні запису та грамотному коригуванні гучності.

Духові манки можуть мати одну чи дві мембрани. Пристрої з однією мембраною вимагають наявності досвіду, віртуозного керування повітряним потоком. Моделі з двома мембранами менш вимогливі: їх просто освоїти, вони відрізняються природнішим відтворенням звуку і м'яким тембром.

Для виготовлення духових манків використовують:
  • натуральну деревину;
  • пластик;
  • метал;
  • акрил.
Дерев'яні вироби тактильно приємні, але можуть змінювати параметри через підвищену вологість. Пластикові та металеві зносостійкі, але холодні на дотик. Акрилові багатьма мисливцями визнані найкращими: вони легкі, міцні, інертні до вологи та стрибків температури, видають чистий і гучний звук.

Конструктивні особливості теж мають значення. Манок може бути невеликим або об'ємним, схожим на мундштук або являти собою просту трубку. Духові моделі іноді забезпечуються ручним керуванням - еластичним гофрованим шлангом.

Зручна опція – регулювання або налаштування. У різних виробників вона виконується по-різному: перевертанням манка, переміщенням гумок на пазах, прокручуванням кільцевих елементів, закручуванням різьблення.

Критерії виборуманок пластиковый.jpg

Якщо планується полювання на певного хижака, можна купити манок, що видає один тип звуків. В інших випадках варто віддати перевагу універсальним варіантам або моделям з налаштуванням.

У сезон гону краще використовувати пристрої, що імітують шлюбні заклики тварин. Іншим часом підійдуть манки, що відтворюють кормові сигнали або крик пораненої жертви - зайця, гризуна, птахи.

За відсутності досвіду рекомендується брати прості у використанні моделі, що не потребують особливої ​​майстерності. Добре, якщо манок буде компактним, що міститься в будь-яку кишеню, що має отвір для шнура або підвісу.

Правильно обраний екземпляр посприяє ефективному полюванню, якщо стрілок добре замаскується, знайде затишне місце, розташується від хижака на відстані 350-500 метрів, видаватиме звуки з невеликою перервою, що дозволяє звірові зорієнтуватися.

Повернення до списку

alfaSystems sline stroymart SM91TG62
Array
(
    [PHPSESSID] => 0EPFGZ9KQQtiug1eb5KqpGREsahnKU4o
    [BITRIX_SM_SALE_UID] => d2ebd663006a9f723f1b55073f670b4e
)